تاج دوباره بر سر فدراسیون فوتبال نشست! +جزئیات آراء
کد خبر: ١٦٤٣٢٧ تاریخ انتشار: ٠٨ شهریور ١٤٠١ - ١٣:٣١
صفحه نخست » مطالب وسط
تاج دوباره بر سر فدراسیون فوتبال نشست! +جزئیات آراء

مهدی تاج با ۵۱ رای از سوی مجمع انتخاباتی به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

 
انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی برگزار شد که شب گذشته دبیرکل فدراسیون، حسن کامرانی‌فر، آن را لغو کرده بود اما ساعتی بعد خبر برگزاری انتخابات روی خروجی وبسایت فدراسیون قرار گرفت تا صبح سه شنبه همه دوباره شگفت‌زده شوند.

بر اساس گزارش ورزش سه، در شرایطی که غیبت چند عضو مجمع از نکات جالب این انتخابات بود اما مهدی تاج با این وجود، رای قاطعانه مجمع را به خود جلب کرد و به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

حدود دو ساعت پس از آغاز مجمع، رای‌گیری آغاز شد و از همان ابتدای شمارش و با بیرون آمدن کاغذها، مشخص بود که تاج با فاصله به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب خواهد شد و عزیزمحمدی و ماجدی را شکست خواهد داد.

باتوجه به حضور 81 عضو مجمع، هر نامزد با 41 رای نیز می‌توانست به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شود که تاج خیلی زود به این حد نصاب رسید.

از بین 22 رای ابتدایی که خوانده شد، مهدی تاج 18 رای را متوجه خود دید و در ادامه میزان رای لازم برای تصدی ریاست فدراسیون فوتبال را به دست آورد تا در یکی از یکطرفه‌ترین انتخابات‌های فوتبال ایران، رییس فدراسیون شود.

نکته جالب اینکه در انتخابات قبلی و رقابت بین عزیزی‌خادم، هاشمی، آجورلو و کریمی، در نهایت رقابت برای ریاست انتخابات به دور دوم رفت و این بار هم برخی همین پیش‌بینی را می‌کردند که جدال بین تاج و ماجدی در دور دوم ادامه داشته باشد اما مهدی تاج با 51 رای انتخابات را قاطعانه به پایان رساند و بر صندلی ریاست فدراسیون تکیه زد.

میرشاد ماجدی تنها 25 رای به دست آورد و عزیزالله محمدی که با سروصدای زیاد کاندیداتوری خود را اعلام کرده بود، تنها 5 رای به دست آورد.

مهدی تاج 62 ساله، متولد اصفهان و یکی از مشهورترین چهره‌های مدیریتی معاصر در فوتبال ایران است که سابقه ریاست فدراسیون، نایب رییسی در فدراسیون، ریاست سازمان لیگ و... را دارد و در شرایطی که پس از استعفایش از ریاست فدراسیون برخی تصور می‌کردند دوره مدیریتی‌اش به پایان رسیده، حالا با قدرت خود را آماده مدیریت دو و نیم ساله فوتبال ایران می‌کند و احتمالا در انتخابات بعدی هم یکی از نامزدها خواهد بود.

نبی و قنبرزاده نواب رئیس فدراسیون فوتبال شدند
بر اساس گزارش برنا، بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، اعضای مجمع به افتخار او دست زدند.

در ادامه اعضای مجمع رای خود را برای انتخاب نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم به صندوق ریختند.

مهدی محمدنبی و منصور قنبرزاده، افراد منتخب مهدی تاج برای تصدی این دو پست هستند.

در پایان رای گیری برای انتخاب نواب رئیس، مجمع فدراسیون فوتبال به مهدی محمدنبی به عنوان نایب رئیس اول و منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم رای اعتماد دادند. این دو برای رسیدن به کرسی های مذکور باید بیش از 41 رای کسب می‌کردند.

مهدی محمدنبی: 64 رای

منصور قنبرزاده: 58 رای

همچنین 8 رای باطله داخل صندوق انداخته شد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه