خضریان: توافق جبهه پایداری و شورای ائتلاف به سرلیستی قالیباف درست نیست
کد خبر: ١٦٥٧٥٧ تاریخ انتشار: ٠٣ اسفند ١٤٠٢ - ١٢:٠٧
صفحه نخست » آخرین اخبار
خضریان: توافق جبهه پایداری و شورای ائتلاف به سرلیستی قالیباف درست نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توافق جبهه پایداری و شورای ائتلاف انقلاب اسلامی به سرلیستی محمدباقر قالیباف را غیرواقع عنوان کرد و گفت: شیوه جبهه پایداری سهم خواهی نیست بلکه حرکت بر مبنای شاخص‌ها و اصول این حزب است.

علی خضریان روز چهارشنبه دوم اسفند ماه با حضور در نمایشگاه رسانه‌های ایران و غرفه ایرنا درباره آخرین اقدامات جبهه پایداری انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات افزود: جبهه پایداری تشکیلات یک شبه و یک روزه نیست و مبانی اصلی آن از سال‌های قبل تغییر نکرده و طبق آن اصل را در بین نیروهای انقلاب بر اساس وحدت و حول شاخص‌ها قرار داده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس گفت: در همین چارچوب جبهه پایداری انقلاب اسلامی از افرادی که شاخص و اصلح هستند، مصاحبه‌های لازم را انجام داده و عملکرد گذشته آنها و برنامه‌هایی که برای مجلس آینده دارند بررسی کرده است.

وی ادامه داد: همچنین جبهه پایداری همزمان با سایر گروه‌ها و احزاب سیاسی، گفت‌ وگوهای لازم را انجام می‌دهد تا نقاط قوت خود را بین نیروهای انقلاب به اشتراک بگذارد و شورای ائتلاف هم از جمله احزابی است که در این خصوص مورد گفت و گو قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره وحدت طبق اصول جبهه پایداری عنوان کرد: نخست اینکه نیروهای انقلاب برنامه‌های خود را ارائه دهند و دست به بدگویی و تخریب یکدیگر نزنند تا به مشارکت مردم آسیبی وارد نشود. دوم اینکه در مسائلی مانند حکمرانی عادلانه، فساد ستیزی، مسائل فرهنگی و غیره، شاخص‌ها تعیین شوند و حول این شاخص‌ها وحدت لازم انجام شود.

خضریان تصریح کرد: سومین گام اینکه برای نامزدهای انتخابات تا جایی که امکان دارد به اشتراک برسیم تا افراد اصلح و لیست واحد انتخاب شوند.

وی درباره اینکه جبهه پایداری انقلاب اسلامی چه زمانی فهرست نهایی خود را اعلام خواهد کرد، گفت: جبهه پایداری ارزیابی‌های خود را با نامزدها در تهران و استان‌ها انجام داده است و در برخی از استان‌ها نامزدهای اصلح خود را انتخاب کرده است. در تهران هم ارزیابی‌های لازم انجام شده و طبق آن بررسی لیست ۳۰ نفره تهران آغاز شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه جبهه پایداری ارائه لیست ۳۰ نفره تهران را موکول به مذاکرات با سایر احزاب نکرده است، یادآور شد: اما همزمان با نهایی کرده لیست ۳۰ نفره جبهه پایداری در تهران، مذاکرات با سایر احزاب و جریان های سیاسی هم در حال انجام است تا اگرشد به فهرست واحد برسیم و اگر هم نشود، حتما جبهه پایداری در یک یا دو روز آینده لیست ۳۰ نفره خود را در تهران اعلام خواهد کرد.

وی درباره اینکه شنیده می‌شود بین جبهه پایداری و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب توافقی انجام شده و سرلیست فهرست نهایی مشترک، محمدباقر قالیباف رییس فعلی مجلس است، گفت: خیر چنین نیست و این موضوع خلاف واقع است زیرا اگر انتخاب بر اساس افراد نه شاخص‌ها انجام شود از نظر جبهه پایداری درست نیست.

خضریان در خصوص صحت اینکه جبهه پایداری برای ائتلاف با سایر احزاب،سهم خواهی خاصی را مطرح کرده است، تصریح کرد: به هیچ عنوان چنین موضوعی مطرح نیست و مبنای جبهه پایداری به سمت سهم خواهی نیست بلکه باید به سمت همان شاخص‌های گفته شده حرکت کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره اینکه آیا مجلس یازدهم به نحوی عمل کرده است که سبب افزایش مشارکت مردم در انتخابات شود، خاطرنشان کرد: جنس مجلس ریل‌گذاری است و معتقدم مجلس یازدهم اقدامات مهم راهبردی انجام داده که اگر درست به گوش مردم برسد، امکان افزایش مشارکت به نفع مردم را فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در محل شبستان مصلی امام خمینی (ره) درحال برگزاری است. همچنین دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری نیز ۱۱ اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه