سایت خبری تحلیلی صابرنیوز
Selected News
یادداشت
آخر الاخبار
اوقات شرعی
کارنامه هنری پروانه معصومی؛ از گل‌های داوودی تا جهیزیه‌ای برای رباب
پروانه معصومی که برای فرار از مصائب زندگی شهری، سال‌ها پیش عزم مهاجرت به یکی از روستا‌های گیلان را کرده بود ششم آذر ۱۴۰۲ دار فانی را وداع گفت.
زخم کاری؛ بازنمایی آینده‌ای مغشوش
شکی در این نیست که بیست درصد آغازین فیلمنامه یک سریال، می‌بایست مخاطب را به تماشای ادامه داستان علاقه‌مند کند و به اصطلاح قلاب‌های اولیه خود را برای جلب نظر تماشاگر درگیر کند.
ایستاده در غبار؛ در ضیافت «هجمه‌ها و خنجرها»
محمد خزاعی به تعبیر دوستی مدیر سرسخت و مهربان سینماست. قاطعیت، جسارت و بی پروایی او در پافشاری بر اصولی که خیلی ها آن را بر نتابیدند و خشمگین شدند قابل تمجید است او اما، با جزم و جدیت خیره کننده به سمت افقی که نشان داده و ترسیم کرده است به‌پیش می رود...
 پررونق‌ترین دوره‌‌ سریال‌‌سازی تلویزیون کدام دوره بود؟
رئیس دانشگاه صداوسیما گفت: یکی از موفق ترین، شکوفاترین و پررونق ترین دوره‌‌های تولید آثار نمایشی تلویزیون دقیقا بعد از وقایع و حوادث سیاسی دهه 70 و انتخابات 2 خرداد 76 با تغییرات مدیریتی در حوزه سیما اتفاق افتاد؛ در سال‌های 77 تا 84.
وزیر فرهنگ: سلبریتی‌سازی پروژه‌ دستوری نیست
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که سلبریتی‌سازی در حوزه‌های مختلف فرهنگی یک کار پروژه‌ای نیست، گفت: دوستانی که در این بحث ها ورود می‌کنند تصور می‌کنند سلبریتی با برنامه های دستوری به وجود می آید درحالیکه پروسه‌ای است که باید در یک فرآیند طبیعی شکل بگیرد.
 روایت مدافعان حرم از حرم حضرت زینب(س) در جنگ سوریه
اسم این بچه‌ها مدافع حرم است دیگر. مدافع کدام حرم؟ حرم حضرت زینب(س)؛ حالا این افراد را می‌برند برای زیارت همان حرم. به زیارت کسی رفتیم که این همه راه را برای دفاع از او آمده بودیم. حال و هوای عجیب و فضای قشنگی بود.
 نگاهی کوتاه به مصادیق عفاف و حجاب در مردان
عفاف و حجاب از امور نفسانی و به روح آدمی برمی‌گردد. فلاسفه نفس و روح آدمی را فراتر از وصف تذکیر و تأنیث دانسته‌اند و این توصیفات را تنها متعلق به جسم بشر می‌دانند. از این رو، حیا و عفاف از اموری است که هم برای زنان و هم مردان تنظیم شده است.
«اخلاق» شاخص اصلی پروانه ساخت و پروانه نمایش
رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: در تولیدات و آثار، توجه جدی به سبک زندگی اسلامی در دستور کار سازمان سینمایی است.
 شهید آوینی اگر امروز بود برای فلسطین چه می‌کرد؟
مهدی همایونفر، همکار شهید آوینی در مجموعه روایت فتح گفت: سید مرتضی آوینی هم هنرمند بزرگی بود، هم انسانی به شدت عاطفی. قطعا در این مقطع تمام زندگی‌اش را وقف فلسطین می‌کرد تا وظیفه‌اش را نسبت به آن چیزی که در صحنه اسلام اتفاق می‌افتد و این مواجهه و رویارویی حق و باطل، اسلام و کفر انجام بدهد.
 با این راهکارها فرزندتان نمازخوان می‌شود
چه کنیم فرزندمان نمازخوان شود نه نمازگریز؟ آیا باید به کودک‌مان از فلسفه نماز بگوییم؟ مفاهیم دینی را از بچگی به فرزندمان یاد بدهیم یا خیر. پاسخ روانشناس تربیت دینی به این سوال یک «نه» محکم است. پس چه کنیم؟ راهکارهای این گزارش همه کلیشه‌های ذهنی شما از تربیت دینی فرزندتان را بهم می‌ریزد و دست فرمان شما را برای نمازخوان کردن فرزندتان تغییر می‌دهد.
آخرین اخبارصفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه