نسخه موبایل
www.sabernews .ir
سایت خبری تحلیلی صابرنیوز  
گزارش هولناک از جنایات اشغالگران در بیمارستان الشفاء غزه
کد خبر: ١٦٥٨٢٦ تاریخ انتشار: ٠٥ فروردين ١٤٠٣ - ١٠:٣٩
صفحه نخست » تیتر یک
گزارش هولناک از جنایات اشغالگران در بیمارستان الشفاء غزه

منابع از تداوم محاصره هولناک ارتش اشغالگر علیه غیرنظامیان در داخل بیمارستان الشفاء و محله‌های اطراف آن از یک هفته گذشته تاکنون خبر داده و اعلام کردند که هم‌زمان با تداوم حملات وحشیانه عناصر صهیونیست، افرادی که تحت محاصره هستند هیچ آب و غذایی ندارند.

درحالی که اشغالگران از هفته گذشته موج تازه‌ای از حملات وحشیانه خود علیه مجتمع پزشکی الشفاء در شهر غزه را آغاز کرده و صدها تن از غیرنظامیان را در این بیمارستان به شهادت رسانده‌اند، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که عملیات نظامی در بیمارستان الشفاء قبل از بازداشت آخرین نفر از عناصر مسلح (نیروهای حماس) پایان نخواهد یافت.

محاصره شدید بیمارستان الشفاء

حملات همه‌جانبه صهیونیست‌ها به بیمارستان الشفاء درحالی است که صدها تن از آوارگان و اعضای پرسنل پزشکی در این بیمارستان گیر افتاده و به شدت تحت محاصره هستند.

درحالی که نیروهای اشغالگر برای هفتمین روز متوالی به محاصره مجتمع پزشکی الشفاء ادامه می‌دهند، شبکه الجزیره اطلاعاتی منتشر کرد که نشان می‌دهد عناصر صهیونیست به طرز وحشیانه‌ای درحال آتش زدن ساختمان‌های اطراف این بیمارستان هستند. ارتش صهیونیستی همچنین به دور از کانون توجهات رسانه‌ای درحال ویران کردن بیمارستان «الحلو» است که در نزدیکی بیمارستان الشفاء در شهر غزه قرار دارد.

این اطلاعات نشان می‌دهد که عناصر ارتش اشغالگر از هفته گذشته مشغول سوزاندن بخش‌های حیاتی بیمارستان الشفاء از جمله ساختمان بخش جراحی تخصصی هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه 5 تن از مجروحان محبوس در مجتمع پزشکی الشفاء بر اثر شدت جراحات و به دلیل محاصره، به شهادت رسیدند. این مجروحان به مدت 6 روز متوالی در داخل بیمارستان بدون هیچگونه آب و غذا وامکانات پزشکی تحت محاصره بوده‌اند.

این وزارتخانه از همه نهادهای سازمان ملل و جامعه جهانی خواست برای نجات فوری جان تیم‌های پزشکی و آوارگان و بیمارانِ محبوس در بیمارستان الشفاء اقدام فوری کنند.

جنایات هولناک اشغالگران در بیمارستان الشفاء

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که صدها غیرنظامی در داخل مجتمع پزشکی الشفاء توسط نیروهای اشغالگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. صهیونیست‌ها از هفته قبل شروع به قتل عام غیرنظامیان در این بیمارستان کرده‌اند و علاوه بر آن کل منطقه اطراف این مجتمع پزشکی را به شکل دائمی مورد هدف قرار می‌دهند.

از طرفی، یکی از شاهدان عینی جنایات اخیر اشغالگران در بیمارستان الشفاء اعلام کرد که نیروهای اشغالگر همه کسانی که در بیمارستان مقابل خود می‌دیدند را قتل عام کردند. عناصر دشمن، یکی از ساختمان‌های بیمارستان الشفاء را که 65 خانواده در آن پنهان شده بودند آتش زدند و سپس همه این خانواده‌ها را مجبور به ترک بیمارستان کردند.

این منبع تاکید کرد که افرادِ محاصره شده در داخل مجتمع پزشکی الشفاء 6 روز است که هیچ آب و غذایی ندارند. نیروهای اشغالگر همه خانواده‌ها را قتل عام کردند و سوزاندند و همچنین در جنایتی وحشیانه، زنان را مورد تجاوز قرار داده و سپس قتل عامشان کردند

 

 

«جهاد ابوشنب» یکی از خبرنگارانی که در داخل حیاط بیمارستان الشفاء بود به الجزیره گزارش داد که ده‌ها خانواده از 6 روز قبل در منازل و محله‌های نزدیک به بیمارستان الشفاء محاصره شده‌اند و در معرض بمباران و حملات توپخانه‌ای وحشیانه قرار دارند.

بیمارستان الشفاء از ابتدای هفته گذشته تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمانی، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت روز گذشته به نقل از بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد، حدود 170 فلسطینی در حمله به بیمارستان الشفاء کشته شده و بیش از 800 نفر نیز بازداشت و در مراحل بازجویی به سر می‌برند.

در این بیانیه که توسط سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی صادر شد، اذعان شده است که ارتش اسرائیل در حمله خود به بیمارستان الشفاء از موشک، تک تیرانداز و آتش بالگرد استفاده کرده است که 35 مورد از آن طی 24 ساعت گذشته بوده است.

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: