نسخه موبایل
www.sabernews .ir
سایت خبری تحلیلی صابرنیوز  
یادمانهای شهدای گمنام در مظلومیت و غربت وصف ناشدنی
کد خبر: ١٦٥٨٣٤ تاریخ انتشار: ٠٦ فروردين ١٤٠٣ - ١٤:٠٢
صفحه نخست » تیتر یک
یادمانهای شهدای گمنام در مظلومیت و غربت وصف ناشدنی

یادمانهای شهدای گمنام که بعنوان امامزادگان عشق شناخته میشوند چرا رها شدند و متولیان امر اراده ای برای توسعه و نگهداری انها بخرج نمیدهند.

 بیش از بیست سال است که بحث تفحص اغاز گردیده و به تبع ان ابدان مطهر شهدا در جای جای میهن اسلامی با حمایت مردم به خاک سپرده شدند.طی این سالها قوانین و مصوباتی جهت این مقوله تصویب شدند که با گذشت زمان نیاز جدی به بازنگری دارند.
مدیریت کلان یادمانها و موزه های دفاع مقدس به بنیاد حفظ اثار و ارزشهای دفاع مقدس سپرده شده است که بخشی از ستاد کل نیروهای مسلح میباشد.
بر اساس تصویبنامه هیئت وزیران در سال 1394کلیه وزارتخانه ها و شهرداریها و استانداریها موظف هستند نیازهای عمرانی و جاری یادمانها را تامین نمایند.
به همین جهت سالیانه بودجه هایی به بنیاد حفظ اثار و شهرداریها اختصاص می یابد که متاسفانه در راستای اهداف یادمانهای شهدای گمنام صرف نمیشود.
بطور مثال در شهر تهران حدود 160 یادمان داریم که عمدتا در مکانهای دولتی قرار دارند و تعدادی معدود بصورت مراکز فرهنگی در دسترس مردم می باشند.
متاسفانه اکثر یادمانهای شاخص که مورد توجه مردم است با مهری شهرداریها مواجه شده و بر خلاف مصوبه هیئت وزیران خدمات ناچیزی به انها ارائه میدهند.
باید از اقای شهردار تهران که خود را از علاقمندان شهدا میداند سئوال شود چرا به درخواستهای هیئت امنا ترتیب اثر نمیدهد و از شهرداران مناطق 22گانه خود بپرسند که چکار کردند.
شهرداری در سال 1402 حدود 100میلیارد تومان جهت ساماندهی و توسعه یادمانها در اختیار سازمان بهشت زهرا س  قرار داده که به ادعای یادمانها به انها اختصاص نیافته!!
اقای زاکانی ، چرا نگاه شهرداریهای مناطق به یادمانها به اندازه سرای محله ها نیست.
خوشبختانه یادمانهای شاخص خیل کثیری از مردم و خصوصا جوانان را به خود جذب کرده ،ولیکن خادمین شهدای گمنام با دست خالی شرمنده زائرین شهدا هستند.
به همین جهت مطالبه خادمین از شهردار انقلابی این است که ارتباط مستقیم خود را با یادمانها برقرار نمود و از مشکلات انها مطلع شوند. 
Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: