کمیته بدوی متخلف بوده و به ویژه رئیسش تعارض منافع ایجاد کرده است
کد خبر: ١٦٤٢٨٤ تاریخ انتشار: ٢٥ مرداد ١٤٠١ - ١٤:٤٦
صفحه نخست » مطالب وسط
کمیته بدوی متخلف بوده و به ویژه رئیسش تعارض منافع ایجاد کرده است

نامزد احراز صلاحیت نشده فدراسیون فوتبال گفت: فصل الخطاب همه حرف‌ها در مورد شرایط انتخاباتی فدراسیون، موضع‌گیری و قضاوت کمیته اخلاق است اما مانده‌ام چرا این کمیته سکوت کرده؟

 
 امیر رضا واعظ آشتیانی درمورد هشدار اخیر کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه افرادی که پرونده باز قضایی دارند نباید در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند و اینکه چرا با وجود علم به این موضوع صلاحیت برخی افراد تایید شده است، اظهار داشت: این‌ها می‌خواهند برای کشور حاشیه تراشی کنند. مجلس طبق وظیفه قانونی خودش که نظارت است، بحث می‌کند و قصد دخالت ندارد. خود فیفا هم متذکر این موضوع شده افرادی که پرونده دارند، حق حضور در انتخابات را ندارند. نمی‌دانم یک  عده با چه جسارتی ورود می‌کنند و نکته مهم‌تر کمیته بدوی تایید می‌کند. نکته مهم‌تر از این اقدام کمیته بدوی این است که چرا کمیته اخلاق سکوت کرده است؟

وی درباره آخرین وضعیت اعتراض خودش و علیرضا اسدی به کمیته اخلاق، گفت: نباید هم فعلا صحبت کنند زیرا همه چیز در گروی مصلحتی است که برای خودشان تعیین کرده‌اند. کمیته بدوی متخلف بوده و به ویژه رئیسش تعارض منافع ایجاد کرده است. دو عضو دیگر این کمیته قانونی نیستند و همه مسائل مستند است. همه مردم ایران که موضوع را تعقیب می‌کنند، دیدند رئیس کمیته بدوی در سیمای جمهوری اسلامی چگونه تعارض منافع ایجاد کرد. از سکوت کمیته اخلاق تعجب می‌کنم. این کمیته یا باید بگوید حق به جانب ما است یا شکایت ما را رد کند.

نامزد احراز صلاحیت نشده انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر می‌خواهند به صراحت بگویند اعتراض شما وجاهت قانونی ندارد و ما هم می‌پذیریم. به دلایل واهی بگوید به این دلیل که پنج امضا را در موعد مقرر نداشتید، من و علیرضا اسدی را رد می‌کنند. در صورتی که مشکل ساختاری خود فدراسیون و مربوط به سایت و عدم پیشبینی درمورد اتفاقات اینچنینی بوده است.

آشتیانی درمورد اینکه چرا مانع تخلفات در فوتبال نمی‌شوند، پاسخ داد: متعجب هستم که کمیته بدوی تخلف قانونی دارد و این موضوع را هم شنیده ام که به یکی از نامزدها گفته‌اند یا انصراف بده یا استعفا که البته نمی‌دانم این موضوع تا چه اندازه صحت دارد. نمی‌دانم این داستان‌ها از کجا است اما وقتی شفاف‌سازی نباشد، چنین حرف‌هایی هم درست می‌شود. باید شفاف‌سازی صورت بگیرد و کمیته اخلاق شجاعانه وسط بیاید، تصمیم گیری کند و بگوید چه کسی متخلف است یا نیست.

وی اضافه کرد:  الان نقش این کمیته بسیار محوری است و می‌تواند خیلی از مسائل و مشکلات را برطرف کند. امروز از رئیس و اعضای اصلی کمیته بدوی شاکی هستیم. به همین دلیل کمیته اخلاق باید وسط بیاید و بگوید شکایت شما به این دلایل وارد است یا نیست؟

مدیرعامل اسبق استقلال درباره اینکه آیا انتخابات هشت شهریور فدراسیون فوتبال باطل خواهد شد، توضیح داد: طبیعی است که باید باطل شود.

آشتیانی درمورد اینکه چگونه می‌توان رئیس را انتخاب کرد و ناگهان مجلس، کمیسیون اصل نود و هر نهاد دیگری بیایند و بگویند انتخابات باطل است و در این وضعیت فوتبال چه گناهی کرده که باید بازیچه دست عده‌ای شود، تصریح کرد: این کارها هزینه‌تراشی برای کشور و هزینه‌تراشی برای بعد بین‌الملل است. تعجب می‌کنم چرا به بصیرتی که از آن یاد می‌کنیم، عمل نمی‌کنیم؟ هرچه شفاف سازی به خوبی صورت بگیرد، حواشی و شایعات کمتر خواهد شد و موضوع به سمت فضای همراه با آرامش می‌رود.

وی افزود:  آقایان فکر می‌کنند با سکوت و هیچ چیز نگفتن‌شان همه چیز درست می‌شود. خیر. الان صدای مجلس به عنوان یک جریانی که وظیفه‌اش نظارت بر عملکرد است درآمده.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال درباره اینکه جریانی درست کرده‌اند که اصلا مجلس حق ورود به انتخابات را ندارد، گفت: مجلس در تمام ارکان کشور، سازمان‌های اجرایی و ... حق نظارت دارد. چگونه فوتبال باید استثنا شود. مگر این فوتبال متعلق به ایران و پرچم جمهوری اسلامی نیست؟ مگر درآمدش جزو بیت‌المال نیست. چه شیوه و حرکتی از خودشان درآورده‌اند؟ وقتی نماینده مجلس حرف می‌زند، می‌گویند برو و مشکلات اقتصادی را حل کن.

 آشتیانی ادامه داد: مشکلات اقتصادی جای خودش و رسیدگی به بداخلاقی‌ها و رفتارهای غیرمتعارف و غیرقانونی فوتبال جای خودش. در فوتبالی که سالیانه نزدیک پنج هزار میلیارد تومان پول وجود دارد و عمدتا دولت هزینه می‌دهد، دو قورت و نیم برخی باقی است. یعنی از پول دولت می‌خورند و برعلیه دولت گذشته، حال و آینده حرف می‌زنند. جای اینکه خرمندی کرده و فوتبال و فضای حرفه‌ای را ارزان کنند تا بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری علاقه مند شود، روز به روز فوتبال را گران‌تر می‌کنند. البته منافع‌شان در گران کردن فوتبال است.

وی عنوان کرد: قطعا منفعتی پشت این قضیه خوابیده که چیدمان‌ها و کارهای خودشان را انجام می‌دهند. هرجا هم بخواهد با آنها برخورد قانونی کند، می‌گویند دخالت نکن. مگر کسی قصد دخالت دارد؟ قصد نظارت دارد و فدراسیون فوتبال تافته جدابافته از کل نظام و کشور نیست.

نامزد ریاست فدراسیون در گفت و گو با برنامه آفساید رادیو جوان عنوان کرد: فصل الخطاب همه این حرف‌ها، موضع‌گیری و قضاوت کمیته اخلاق است. چرا این کمیته سکوت کرده است؟ الان وظیفه دارد بگوید کمیته بدوی متخلف است یا خیر؟ اگر کمیته اخلاق به این سکوت ادامه بدهد مطمئن باشید بار سنگینی برای کشور ایجاد می‌شود.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

چند رسانه ای
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه