«دارایی‌های مسدود شده»؛ تزِ جدید پهلوی‌ها برای دستبرد به جیب مردم
کد خبر: ١٦٤٩٤٤ تاریخ انتشار: ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٠:٠٤
صفحه نخست » مطالب وسط
«دارایی‌های مسدود شده»؛ تزِ جدید پهلوی‌ها برای دستبرد به جیب مردم

رضا پهلوی با ادعای تامین هزینه‌های «صندوق‌های اعتصاب» پیشنهاد استفاده از اموال مسدود شده ایران در خارج از کشور را داده است؛ یک دزدی آشکار از خاندان پهلوی با اسم رمز «مردم»!

میلیارد‌ها دلار از سرمایه مردم دست خانواده پهلوی است که در بانک‌های اروپایی و آمریکایی سرمایه‌گذاری شده و یا صرف خرید جزیره‌های شخصی شده است. این را ما نمی‌گوییم بلکه افشاگری علی جوانمردی است که تا دیروز رفیق گرمابه‌ و گلستان دربار بوده و از چیک و پوک‌شان خبر دارد. هرچند که چیز تازه‌ای نیست و بار‌ها خودی و ناخودی روی این غارت افسانه‌ای صحه گذاشته‌اند.

این فعال اپوزیسیون که حالا در جبهه تجزیه‌طلبان فعالیت می‌کند، می‌گوید اعتراضات مردمی به عاملی برای اخاذی از دولت‌های ضد ایرانی از سوی خانواده پهلوی تبدیل شده است. منابعی از اسرائیل، آمریکا و اروپا که البته معلوم نیست کجا رفته‌اند، احتمالاً به جیب مبارک! 

حالا بشنوید از تِزِ تازه پسر شاه برای درآمد‌زایی بیشتر برای خانواده سلطنتی. خاندان پهلوی بعد از سرقت کلان از کشور در هنگام خروج از کشور در سال 57 و بعد از سرکیسه‌کردن اشخاص و دولت‌های بین‌المللی به بهانه اعتراضات مردمی، حالا در گام بعدی قصد دارد به اموال مسدود شده ایران در خارج از کشور دست ‌درازی کند. 

دندانی که تیز شده تا به بهانه تامین هزینه‌های «صندوق‌های اعتصاب» دست به جیب مردم ایران ببرد. یک دزدی آشکار از خاندان پهلوی که قراراست با اسم رمز «مردم»، به خودِ مردم دستبرد بزند. چو دزدی با چراغ آید، گزیده‌تر برد کالا؛ این همان سیاستی است که پسر شاه قصد دارد با جار زدن، دزدی‌اش را در روز روشن تطهیر کند. 

چطور است که بگوییم شاید دلیل اصلی تلاش‌های اپوزیسیون برای تروریستی اعلام کردن سپاه هم معلوم شده باشد؛ بهانه تراشی برای مصادره دارایی‌های مردم ایران و سرریز کردن به جیب پهلوی. 

البته با توجه به خوددرگیری این‌روز‌های اپوزیسیون و از سمت دیگر با جدی نگرفته نشدن متوهمانِ برانداز توسط دولتی‌های غربی و قدرت‌‌های جهانی، بعید است نقشه دزدی جدید پهلوی‌چی‌ها مثل همه برنامه‌های‌ ضدایرانی‌شان سرانجامی داشته باشد و خلاصه اینکه دزد نادان به کاهدان خواهد زد.

همانطور که خود پهلوی هم در مصاحبه‌اش اشاره می‌کند دیگر امیدی به «مالیات‌دهندگان کشورهای غربی» برای تامین هزینه‌ها ندارد؛ خب حق دارند، صدایشان درآمده که چرا مالیاتشان را خرج اتینای این خانواده می‌کنند. منابع درآمدزایی مسدود است؛ برای همین به دارایی‌های ملت چشم دوخته شده است.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه