رایزنی‌های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما/ با گقتگو و تعامل می‌توانیم به نیاز‌های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم
کد خبر: ١٦٣٦٨٩ تاریخ انتشار: ١٤ دي ١٤٠٠ - ١٦:٥٣
صفحه نخست » تیتر یک
محمد خزاعی در مجلس؛
رایزنی‌های گسترده برای تقویت اقتصاد سینما/ با گقتگو و تعامل می‌توانیم به نیاز‌های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم

رئیس سازمان سینمایی از گفتگو با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی برای جذب منابع و تبیین جایگاه و اهمیت سینما خبر داد.

 
به گزارش صابرنیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور؛ محمد خزاعی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته به صورت پیوسته نشست‌های متعددی را با کمیسیون‌های اقتصادی، فرهنگی، بودجه، برخی اعضای کمیسیون تلفیق و نیز، اعضای هیات رئیسه مجلس داشته است افزود: مهم‌ترین دغدغه بنده و همکارانم این روز‌ها با توجه به اعلام رسمی بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص بودجه سینماست.
وی گفت: متاسفانه در بودجه سال آینده شاهد افزایش حداقلی و بودجه سینما هستیم این در حالی است که مطالبات بر زمین مانده و ضریب نیاز سینمای ایران بسیار است.
رئیس سازمان سینمایی اشاره کرد: رایزنی‌ها و تلاش‌های گسترده‌ای در راستای تحقق برنامه‌های سازمان سینمایی و راهبرد‌های جدید آن برای جلب حمایت و همراهی مجلس شورای اسلامی انجام دادیم و خوشبختانه در عزیزان مجلس هم این نگاه حمایتی حس می‌شود.
وی با بیان اینکه سینما و محصولات فرهنگی به عنوان کلید پیشرفت و پیشران توسعه نیازمند حمایت گسترده‌تر و نگاه فراگیرتری است خاطر نشان ساخت: یکی از پیش نیاز‌های نشست با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تبادل نظر، هم فکری و طرح و تشریح نقاط قوت سینمای پس از انقلاب اسلامی بوده است.
به گفته وی، جایگاه سینماگران کشور به عنوان گنجینه و سرمایه‌های انسانی، ملی راهبردی است و نیاز است دستاورد‌های سینمای ایران در دنیا و منطقه برای نمایندگان مجلس تبیین و گزارش می‌شد.
رئیس سازمان سینمایی، لزوم تقویت و رشد تکنولوژی و ایجاد فضا‌ها و ظرفیت‌های جدید در حوزه تولید، عرضه و تقاضا بویژه در حوزه سینمای مناطق و شهرستان‌ها را از جمله سرفصل‌های مهم گفتگو با نمایندگان و کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و اضافه کرد: تامین منابع اقتصادی و پشتوانه‌های اعتباری برای تقویت و ارتقای سینما با توجه به مباحث مربوط به بودجه و افزایش حداقلی آن برای سال آینده، از دیگر مباحث گفتگوی بنده در مجلس بوده است. بدیهی است با توجه به تدوین برنامه‌ها و راهبرد‌های جدید اجرایی و عملیاتی در سازمان سینمایی ضرورت افزایش اعتبارات و منابع اجتناب ناپذیر باشد و قطعا رایزنی خواهیم کرد تا بنیه اقتصادی سینمای ایران در زمینه‌های معیشیتی، تولیدی، آموزشی و صنعت زیرساخت قوی‌تر و محکم‌تر شود.
به گفته وی، در این راستا دیدار‌های متعددی با برخی از اعضای هیات رئیسه مجلس، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون فرهنگی، کمیسیون بودجه، تعدادی از نمایندگان کمیسیون تلفیق و نیز، نشست‌های و تبادل نظر با بسیاری از نمایندگان شهرستان‌های مختلف کشور مخصوصا در خصوص حمایت از توسعه زیرساخت‌ها و توجه به فیلمسازان شهرستانی و مقوله معیشت خانواده سینما (در راستای عدالت فرهنگی) داشته ایم.
خزاعی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه سینمای ایران نیروی انسانی است گفت: سینمای ما با همه فراز و نشیب‌ها و برخی حواشی آن همچنان نشان درخشان فرهنگی و افتخارآفرین در عرصه بین الملل است. به طور قطع، این سینما به حمایت تصمیم گیران و متولیان برنامه و بودجه و مجلس به صورت جدی نیاز دارد چرا در زمینه تقویت منابع امور رفاهی و معیشتی سینماگران و هم در زمینه توسعه سالن‌ها و ظرفیت‌های زیرساختی باید گام‌های اساسی برداشته شود.
رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار خرسندی و امتنان از همراهی و حمایت بسیار جدی و عزم راسخ دکتر اسماعیلی وزیر محترم و همکارانش در این زمینه گفت: من به آینده سینمای ایران و رشد و رونق آن بسیار خوشبینم و امیداورم در سایه همدلی و همفکری و تعامل همه خانواده سینما و پرهیز از حاشیه سازی بتوانیم به نیاز‌های اساسی سینما و سینماگران بپردازیم.


برچسب ها: محمد خزاعی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

چند رسانه ای
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه