معرفی 10 محله از بهترین مناطق بندر انزلی برای زندگی
کد خبر: ١٦٥٥٠٦ تاریخ انتشار: ٢٥ آبان ١٤٠٢ - ٢١:١٧
صفحه نخست » آخرین اخبار
معرفی 10 محله از بهترین مناطق بندر انزلی برای زندگی

بندر انزلی، پس از رشت که مرکز استان گیلان است، دومین شهر پرجمعیت این استان شناخته می‌شود. این شهر از نظر جمعیت نیز، به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران محسوب می‌شود و ساکنان آن با نام انزلی‌چی شناخته می‌شوند. اخیرا این منطقه به بندر آزاد تغییر ماهیت داد. بهترین مناطق بندر انزلی شامل دهکده ساحلی انزلی، خیابان رمضانی غازیان، بلوار معلم، خیابان اطبا، خیابان ناصر خسرو، خیابان مطهری، خیابان طالب آباد، خیابان سپه، ساحل قو و میدان گاز می‌شود.

دهکده ساحلی انزلی

دهکده ساحلی بندر انزلی، بدون شک یکی از برترین شهرک‌های ساحلی و بهترین محله های بندر انزلی خواهد بود. این شهرک بافت و معماری خاص خود را دارد و خانه‌هایش  از سبک معماری کلاسیک و مدرن بهره‌مند هستند.

معیارهای مهمی مانند ابعاد ملک، محدوده و موقعیت جغرافیایی، نوع ساختمان (دوبلکس یا تریبلکس) و امکاناتی مانند استخر، جکوزی، سونا و دیگر امکانات رفاهی، بر قیمت‌ ملک‌ها و آپارتمان‌ها بسیار تاثیرگذار است. شما می‌توانید برای دریافت قیمت و مشورت در خصوص خرید ملک به آدرس  www.khaneanzali.com مراجعه کنید.

خیابان رمضانی غازیان

خیابان رمضانی غازیان از بهترین مناطق بندر انزلی و یکی از خیابان‌های معروف در بخش شمالی غازیان است و در قلب این منطقه واقع می‌شود. این خیابان از سمت شرق به خیابان آذربایجان و از سمت غرب به خیابان بایندر می‌پیوندد.

بافت کلاسیک این خیابان، مشابه بسیاری از خیابان‌های انزلی است. در این محدوده، خانه‌های ویلایی، مجتمع‌های تجاری و ساختمان‌های شرکتی، به‌ویژه شرکت‌های مهم صادرات و واردات وجود دارد. تنوع جمعیت در این منطقه بسیار بالاست؛ اقوام بومی، آذری زبانان، و سایر اقوام در این محل زندگی می‌کنند.

حضور اقلیت‌های مذهبی و همشهریان ارامنه نیز بخشی از تاریخ و جامعه این منطقه را تشکیل می‌دهد. خیابان رمضانی در گذشته مسیری مهم به سوی کلیسای ارتدکس بود که اغلب روس‌ها برای نیایش به آنجا مراجعه می‌کردند. این کلیسا در خیابان متروپل و در نزدیکی خیابان رمضانی واقع شده است.

بلوار معلم

بلوار معلم در بندر به‌عنوان یکی از محلات انزلی در محدوده میدان مالا در بخش غازیان شناخته می‌شود. این بلوار که از بهترین مناطق بندر انزلی است، از انشعاب شمالی خود از میدان مالا و خیابان طالقانی شروع و به بلوار اطبا ختم می‌شود. در گذشته، این محدوده با نام بالون صحرا هم شناخته می‌شد و شامل بخشی از خیابان معلم و بلوار نماز تا حوالی پارک اخترکاویان بود.

بلوار یا خیابان معلم در گذشته محل استقرار هواپیماهای روسی و یونکرس بوده است و امروزه نقاط مختلف آن فروشگاه‌های بزرگ اقلام مصرفی و سوپرمارکت‌ها دارند. در این خیابان، اداره فرهنگ و ارشاد بندر انزلی و سازمان نظام مهندسی نیز مستقر هستند.

درمانگاه تامین اجتماعی نیز به‌عنوان مرکز درمانی اصلی در این محدوده قرار دارد و به‌صورت ۲۴ ساعته خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد. علاوهبر این، مهم‌ترین اماکن ورزشی نیز در این محدوده قرار دارند. از باشگاه‌های بدنسازی گرفته تا باشگاه‌های ورزشی حدید و صیدگر، این خیابان مرکز فعالیت‌های ورزشی در غازیان است.

خیابان اطبا

بلوار اطبا در بندر انزلی به‌عنوان  بهترین محله انزلی در بخش شمالی غازیان شناخته می‌شود. این خیابان با طول حدود ۳ کیلومتر، میزبان بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌های توریستی غازیان در دل خود است. خیابان اطبا در گذشته به‌دلیل موقعیت خاص خود، شاهد تحولات چشمگیری شده است و امروزه یکی از مناطق برتر انزلی برای خرید آپارتمان‌های نوساز و ساخت‌وسازهای چندساله محسوب می‌شود.

از قبل، این محدوده با بوته‌زارهای تمشک و درختان بلند پر بود، اما با توسعه و احداث جاده، تبدیل به یک مرکز گردشگری در بندر انزلی شده است. امروزه، بلوار اطبا و منطقه ساحلی آن به‌عنوان جاذبه‌ای برجسته برای گردشگران و مسافران غازیان شناخته می‌شود.

این خیابان به‌عنوان یکی از بهترین مناطق بندر انزلی برای اجاره روزانه ویلاها، سوئیت‌ها و هتل‌های شهر بندر انزلی شناخته خواهد شد. با وجود ساخت‌وسازهای متنوع با کاربردهای تجاری و مسکونی، بلوار اطبا به‌عنوان قطبی مهم در جذب خریداران و توریست‌ها در شهر بندر انزلی تلقی می‌شود.

خیابان ناصر خسرو

خیابان ناصرخسرو در بندر انزلی، واقع در قلب شهر و بین خیابان مطهری و میدان انزلی است. این خیابان از چهارراه چراغ برق شروع و تا میدان مادر (ابتدای خیابان پاسداران) ادامه دارد. این خیابان یکی از بهترین جاهای انزلی به‌شمار می‌آید.

ناصرخسرو بندر انزلی از سال‌های گذشته همواره به‌عنوان یکی از خیابان‌های پرترافیک و مهم شهر بوده است و در دهه‌های اخیر همچنان پویایی و جذابیت خود را حفظ کرده است. این خیابان به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و بهترین مناطق بندر انزلی محسوب می‌شود.

خیابان مطهری

خیابان مطهری بندر انزلی، مشهور به خیابان گلستان، به‌عنوان مهم‌ترین خیابان در بخش اصلی و مرکزی شهر انزلی مطرح می‌شود. بدون شک، خیابان گلستان یا مطهری، یکی از بهترین خیابان‌های شهر انزلی در محدوده اصلی و مرکزی است.

این خیابان، با فراهم‌کردن امکانات مختلف و جذابیت‌های زیاد، به‌ویژه برای علاقه‌مندان به پیاده‌روی، ورزش، کافه‌گردی و تجربه زندگی در مرکز شهر، گزینه بسیار مطلوبی محسوب می‌شود. دسترسی آسان به مراکز خرید و امکانات تفریحی ازجمله مزایای زندگی در این خیابان است.

خیابان طالب آباد

طالب‌آباد بندر انزلی، یکی از مناطق بکر شرقی شهر و یکی از بهترین مناطق بندر انزلی در نظر گرفته می‌شود که در حال‌حاضر در محدوده منطقه آزاد قرار دارد. طالب‌آباد به مرور از بافت روستایی خود دور شده و در حال‌حاضر به‌عنوان یک بخش از منطقه آزاد بندر انزلی است. این اتفاق باعث افزایش ارزش و اهمیت این منطقه به شکل قابل توجهی خواهد شد. امکانات و توسعه در این منطقه، آن را به یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاری و زندگی تبدیل می‌کند.

خیابان سپه

خیابان سپه بندر انزلی که به نام بازار سپه هم شهرت دارد، یکی از خیابان‌های کلاسیک و زیبای شهر توریستی انزلی محسوب می‌شود. این خیابان به‌عنوان یک مرکز خرید و گردش از گذشته مطرح است و بافت کلاسیک خود از زیبایی خاصی برخوردار است. برخی از ساختمان‌های تاریخی و بناهای معروف مانند مناره انزلی و بانک روس همچنان در این منطقه حضور دارند.

ساحل قو

ساحل قو انزلی، یکی از بهترین مناطق بندر انزلی در غازیان خواهد بود که به دلیل نزدیکی به ساحل دریا، امکانات رفاهی و تفریحی، خیابان‌های عریض و ساختمان‌های خوش‌ساخت، جذابیت زیادی دارد. ساختمان‌های مدرن و استاندارد، همراه با چشم‌انداز دل‌نشین دریا و سطح دسترسی آسان، این ناحیه ساحلی را به یک مقصد بی‌نظیر تبدیل کرده‌اند.

میدان گاز

میدان گاز، با دسترسی آسان، مسیر مناسب و امکانات رفاهی متعدد، به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سکونت و سرمایه‌گذاری در زمینه ملک تبدیل شده است. این منطقه دسترسی بسیار خوبی به ساحل دریا، بخش‌های تفریحی، رستوران‌ها، پارک‌ها، داروخانه‌ها، فروشگاه‌های اقلام مصرفی خانوار، بانک‌ها، ادارات و موارد دیگر دارد.

جمع‌بندی

شهر انزلی، به‌عنوان یکی از شهرهای بزرگ شمال کشور، به‌دلیل امکانات معیشتی متعدد، توجه بسیاری از افراد غیربومی را به خود جلب کرده است. بهترین مناطق بندر انزلی که در متن به آن‌ها اشاره شد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید ویلا باشند.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه